תחום החינוך עובר בימים אלה מהפיכה אדירה. ה"זום" מלמד אותנו שחייבים להתכנס, להתמקד וללמד את עצמנו בעיקר מה שמתאים לנו אישית כדי שלא נאבד ריכוז ומיקוד.
בנוסף – ברור שגירוי טכנולוגי וגם ויזואלי נדרשים לצורך הטמעת תכני הלימוד. עוד מרצה שנשען על לוח, לא עושה את העבודה.
עכשיו - תכירו את עידן רואה שלקח את התובנות הללו לרמה הבאה והקים את מכללת "גלדווין לואיס". האופרציה הטכנולוגית המרהיבה הזו באה כדי לעשות לנו סדר בתחום החינוך. היא משדרת שני עקרונות בסיס פשוטים: בואו תלמדו מה שבאמת מתאים לכם ויושב בול על החוזקות והיתרונות שלכם.
וגם, בואו תעשו זאת באווירה נהדרת עם שלל אפשרויות טכנולוגיות ואפקטים ויזואליים מטורפים.
עידן רואה כבר אוחז ברזומה מכובד ופיתח מספר פרויקטים בתחום החינוך והיזמות. חלק מהפרויקטים שלו תפסו תאוצה ועשו לעצמם שם, הוא מכר את חלקו ועבר ליזמות הבאה. מי שהחל את דרכו כילד שכונות מערד, שמסתובב עם גיטרה ביד, הפך לדמות משפיעה בחינוך הישראלי.

עידן רואה (איש הצללים)עידן רואה (איש הצללים)
עידן רואה (איש הצללים)
(צילום: איתי סיון)

רואה החל את דרכו כיזם כבעלי "אולפני זיפי" - חדרים אקוסטיים להשכרה הראשונים שהעולם ראה. שם הוקלטו כמה מהזמרים הנחשבים בישראל כמו: ישי ריבו, נועה קיריל, אליעד נחום, עומרי סגל, סטטיק והרשימה עוד ארוכה. היה זה סטארט אפ במוסיקה, רעיון פורץ דרך. מתוך האולפנים הוא החל לעסק בשיווק של האומנים שהגיעו למקום עבור הקלטות. משם עידן רואה החל לפתח את אחת החברות המובילות בתחום הבוטים בשנים שאף אחד עוד לא היה מוכן לזה, והתפתח לחברה בת 50 עובדים וכמה מאות לקוחות, עבורם הקים וניהל את הדפים בכל הרשתות החברתיות, מנועי חיפוש, ניהול מיתוג. רואה אגב, מוכר בעולם השיווק בשל מומחיותו בפסיכולוגיה צרכנית.
כאשר הלקוחות של עידן רואה ביקשו ממנו שיחפש עבורם אופציות ללמוד, להתקדם ולהתפתח הגיע הרעיון של הקמת מערכת חינוכית עכשווית וקהילתית שתעסוק במה שחשוב כרגע לדעת. עידן הקים ולקח חלק ממספר גופי לימוד גדולים בישראל בניהם עידן יזם את "מכללת איקום" - קונספט של כיתות אורבניות (כיתות דמויי בתי קפה). המכללה החזיקה 6 סניפים בארץ. רואה אומר "מכרתי את הפעילות כי החזון שלי היה ממוקד והרגשתי כי אני מאבד בו אחיזה - בעיניי ערך עולה על כסף.. אנחנו פה בעולם זמן קצר יחד, בואו נלווה אחד את השניה באהבה ונעצים את הדור הבא. הרגשתי שזה הזמן שלי לצאת לדרך עצמאית ולהגשים את חזון הקהילה הלימודית - בארץ ובעולם - הפעם לבד, קח גלדווין הגיח לעולם - רציתי דמות חזותית שהיא מקבילה אלי בדמות חינוכית - לראות אומן וסקייטר עם חלומות כמו שלי לא הסתדר מול גופים ממשלתיים בעולם, גלדווין שירת אותי יופי".
מכאן הייתה הדרך קצרה אל המותג החדש "גלדווין לואיס". מדובר בקונספט חינוכי חדשני ופורץ דרך עם טכנולוגיות עתידניות: לימודים בטכנולוגיות VR, לייב סקול (כמו נטפליקס של קורסים) ואפליקציות מובנות בינה מלאכותית שמתאימות לתלמיד את התוכן ודרך הלימוד האישית. כל אלה נכללות במערכת של "גלדווין לואיס".
במערכת יש עולם שידורים מקוונים בטכנולוגיות 4K, ארכיון שידורים חכם שבוחן ועוקב אחר תוכניות הלימוד האישיות, הכל באמצעות ערוצי קהילה.

אולם מלא חדרי לימודים בקונספטים שונים, ממש כמו לראות תוכניות אירוח בטלוויזיהאולם מלא חדרי לימודים בקונספטים שונים, ממש כמו לראות תוכניות אירוח בטלוויזיה
אולם מלא חדרי לימודים בקונספטים שונים, ממש כמו לראות תוכניות אירוח בטלוויזיה
(צילום: רן אפללו)

עידן רואה מספר: "הרעיון שהנחה אותי היה פרקטי לפני הכל. הבנתי שבעולם מבולבל, חסר יציבות ובתקופה סוערת – המבוגרים חייבים לדעת לאן הם הולכים ולמצוא לעצמם נתיב פעילות נוסף לצד העבודה הקיימת שפתאום כבר לא כזו בטוחה. כדי לעמוד על קרקע יציבה עלינו ללמוד איך להפוך את הכישרון שלנו להכנסה נוספת ולהיות תלויים רק בעצמנו.
המחקר שעשיתי הבהיר לי שרשת חברתית מצליחה שמרתקת אותנו היא זו שמספקת מידע חכם ומועיל בזמן אמת כמו "נטפליקס" "גט טקסי", "ווייז" ואחרות. יש כאן היבט קהילתי, עדכני לפי חוקי דעת ההמונים. מתוך התובנה הזו חיפשתי דרך נעימה להביא את התכנים הכי חמים בעולם העכשווי לתוך אולפנים מעוצבים ודרך מערכות סטרימינג, כשעל השידור מנצחים שלושה אנשים: המורה, עורך ומפיק השידור.
גיבשתי צוות אנשי הדרכה שעונים ומגיבים לשאלות הסטודנטים בשידור חי ומי שהחמיץ את השידור יהנה ממנו באופן מוקלט בארכיון חכם אשר עוקב ומנהל את תוכניות הלימוד. מערכת קהילתית תומכת,וליווי אישי בכל זמן ובכל שלב. זה הבסיס הרעיון מאחורי הקמת "Gladwin Lewis".

אולם השידור של קול סקולאולם השידור של קול סקול
אולם השידור של קול סקול
(צילום: רן אפללו)

עידן רואה לקח בחשבון צרכים של מבוגרים כפי שהבנתם, אבל לא שכח להתייחס לבני הנוער הנאבקים ב-2020 במערכת לימודים מקוונת בלתי אפשרית.
הוא פיתח את "קול סקול" - COOL SCHOOL המכללה הראשונה בישראל לנוער וילדים. היא כוללת מערך שידורים מיוחד עם קורסי סייבר לנוער, קורסי העשרה, יזמות טכנולוגית ועוד. בתוך המערכת קיימות כיתות ניידות שמגיעות עד לביתם עם מדריך אישי לצורך שיעורי תגבור.

הכיתות הניידות של קול סקול מבית גלדווין לואיסהכיתות הניידות של קול סקול מבית גלדווין לואיס
הכיתות הניידות של קול סקול מבית גלדווין לואיס
(צילום ועריכה: אלעד פרץ)

עידן רואה מסכם: "בלתי נתפס שבשנת 2021 עדיין ישבו מול המורה 40 תלמידים שהם שונים לחלוטין בכל מהותם, אבל ילמדו אותו הדבר... ברור שהשיטה הזו אינה רלוונטית".
אותו דבר אמור בהקשר של ה"מנטורים" שצצו בישראל כמו פטריות לאחר הגשם ומרעיפים תובנות שחוקות על אלפי אנשים שהם שונים לחלוטין ולכן לא יוכלו להפיק הרבה מהעצות התלושות הללו.
"גלדווין לואיס" היא מערכת חינוכית שמסתכלת על האדם כפרט בודד, מקשיבה לו, מבינה אותו, לומדת אותו, את יתרונותיו, את צרכיו, מנתחת את הסיכוי שלו להשפיע, להוביל, לעשות קריירה, אבל לא דרך מה שהיא באה לתת, אלא דרך היכולת והתשוקה של האדם עצמו.
השליחות שלנו היא לגרום לאנשים להתחבר לתועלת הכלל באמצעות העשרת מידע אמין, קהילתי, מקורי, חדשני וטכנולוגי. "אנחנו פה כדי לנצח, יחד".