יו"ר ועדת הבחירות של הליכוד הודיע כי חבר מועצת העיר חולון, יעקב חרש, לא יוכל להתמודד ברשימת 'הליכוד' בבחירות הקרובות.
את ההחלטה קיבלה הוועדה לאחר שמתמודד אחר, מאיר חלבי, הגיש בקשה למנוע את ההתמודדות של חרש ובין היתר טען כי חרש המשמש כחבר מועצת העיר בסיעתו של ראש העירייה, מוטי ששון, לא יכול להתמודד לראשות הליכוד לאחר חמש שנים בהן ישב בתוך סיעת 'העבודה' במועצה.
כזכור, יעקב חרש פתח בקמפיין לראשות העיר, במסגרתו השמיץ לא מעט את ששון. אך לאחר שהפסיד בפריימריז המקומי של הליכוד למיקי שמריהו, הוא החליט להצטרף לרשימתו ששון, אותה מממנת מפלגת העבודה, דבר שעורר עליו את זעמם של חלק ממתפקדי הליכוד בחולון.
בבחירות הקרובות ביקש חרש לשוב הביתה ולהתמודד למועצה דרך סיעת הליכוד, לוועדת הבחירות הוא הציג מסמך חתום על ידי ששון משנת 2013 ובו נכתב כי הוא מכיר בעובדה שחרש שייך למפלגת הליכוד ומצטרף לסיעתו כחבר מפלגת הליכוד.
למרות זאת, הוועדה דחתה את תשובתו ואף ציינה כי לא היה פעיל במסגרת הליכוד כבר מספר שנים.
"אני משמש כבר 10 שנים כחבר מועצת העיר חולון, נהניתי מאוד מהעשייה ומשיפור העיר ואשמח להמשיך לתרום. עם זאת, אני עדיין לא יודע אם אתמודד בבחירות הקרובות למקום במועצת העיר", אמר חרש היום. ההחלטה של הוועדה מצמצמת את מספר המתמודדים לשלושה, כאשר כרגע צפויים להתמודד על ראשות הליכוד בחולון עזרא סיטון, מאיר חלבי ושי קינן.