ב-19 ביוני ייערכו הבחירות הפנימיות בסניף הליכוד המקומי והרשימה הצפויה מפתיעה במיוחד. ברשימה מתמודדים כמה מועמדים, חלקם מחמש סיעות שונות. הסיבה: התקציב הנדיב שיעביר הליכוד למועמד מטעמו.
סניף הליכוד, חולון. האמצעים כשרים | צילום: קובי קואנקססניף הליכוד, חולון. האמצעים כשרים | צילום: קובי קואנקס
סניף הליכוד, חולון. האמצעים כשרים | צילום: קובי קואנקס
(סניף הליכוד, חולון. האמצעים כשרים | צילום: קובי קואנקס)
כזכור, בבחירות הקודמות המאבק הפנימי בתוך הליכוד שינה את יחסי הכוחות המקומיים כאשר יעקב חרש, שכבר פתח בקמפיין בחירות לראשות העיר, הפסיד למיקי שמריהו והחליט לחבור לרשימתו של ראש העירייה, מוטי ששון, אותו השמיץ רגע לפני בשלטי חוצות.
שמריהו שמר על קמפיין רגוע והתקשה להשקיע בבחירות לאור מצבו הבריאותי של בנו, שנפטר כשבוע לפני יום הבחירות.
בפריימריז הקרוב צפויים להתמודד ברשימת הליכוד יו"ר סיעת מצטיינים בחינוך, עזרא סיטון, חבר מועצת העיר עמוס ירושלמי שעומד בראש סיעה שנושאת את שמו, הציג מועמדות, וגם מספר 2 שלו, חבר מועצת העיר, ניסים זאב.
חבר מועצת העיר מטעם סיעת 'חולון ביתנו', שי קינן, שצפויה להתפרק בסוף הקדנציה הקרובה, גם כן מתכוון להתמודד וכבר החל לפרסם את מועמדותו, אך השם המפתיע ביותר ברשימה הוא דווקא יעקב חרש, שכיום יושב בסיעתו של ששון בקואליציה וככל הנראה שוקל קאמבק מהצד השני של המפה הפוליטית.
עם זאת, התאריך הסופי טרם נקבע וזאת כיוון שהמתמודדים מתקשים להחליט ביניהם כיצד תיערך ההצבעה. חלק מהמתמודדים דורשים כי 130 חברי מועצת הסניף יקבלו את ההחלטה וחלק דורשים כי כל 3,800 מתפקדי הליכוד שמתגוררים בחולון יקבלו זכות הצבעה על תפקיד היו"ר, וחברי מועצת הסניף יבחרו רק את שאר הרשימה, כפי שמקובל בסיעה הארצית.
"לא ייתכן שכמה עשרות עסקנים יקבלו את ההחלטה בעצמם, כאשר יש 3,800 מתפקדי ליכוד עם דעה בעיר", אומר קינן. "סניף חולון נחשב לאחד מהסניפים החשובים והחזקים ביותר בארץ וכמפלגה דמוקרטית אנחנו מחויבים לתת לכל מתפקד את זכות ההצבעה".